TürkTüv

Türktüv Tüvtürk kelimesini tam olarak kullanmayan veya kullanamayan vatandaşlarımızın halk dilinde söylemiş olduğu bir kelimedir.

Türktüv araç muayene randevu; zamanında Türktüv muayene yaptırılabilmesi gayesiyle istasyonlarda saatlerce sıra beklememek için programlanmış, OGS KGS bandrol borçları gecikmesi, trafik cezaları vb. geniş detayların muayene öncesi bilgi edinmenizi sağlayarak, belirli gün ve saat aralığına yapılan kayıt sistemidir.

Türktüv’ te aracınızın zamanında muayene yaptırmanız 2. el değerini artırarak, yol güvenliğine de faydalı olmaktadır. Araç sahiplerinin (otomobil, kamyonet, jeep, traktör, kamyonet, çekici, dorse, römork, tanker araç cinsine göre) yılda bir kere yahut iki yılda bir kez araç muayene yaptırması zorunludur. Araç sahiplerinin araç muayene yaptırması bir vatandaşlık görevidir.

Türktüv muayene öncesi yapmanız gerekenler için Youtube de destek videomuzu izleyin.
www.otomuayenerandevu.com en çok merak edilen konuları yazıyor?
Araç sahibi dışında bir vatandaş Tüvturk araç muayenesi yaptırabilir mi ? şirket, şahıs veya kamu araçlarının yaptırabilmesi için yeni düzenlemeyle getirilen yetki yazısı, vekalet için prosedürler nelerdir?
Araç türüne göre Türktüv araç muayene ücretleri ve gecikme ücretleri ne kadar? Araç muayene gecikme ücretleri veya aracın cinsine göre ücretleri nasıl hesaplanıyor?

Türktüv araç muayene esnasında kontrol edilen zorunlu belgeler ve çalışır durumda olması aksamları nelerdir? Ekipmanlar (ilk yardım seti, yangın söndürücü, stepne) zorunlu mu?
Türktüv araç muayene istasyonları hafta sonu, resmi tatiller de hizmet veriyor mu? Rezervasyon ve bilgi için her saatte ulaşabilir mi?

Tadilat sonrası muayene ( lpg montaj, kasa montaj, okul taşıtı, cam filmi, xenon farlar, modifiye vb. ) değişiklikler neye göre değerlendiriliyor. En çok tespit edilen ağır kusur, hafif kusurlar nelerdir?

Muayeneden geçmeye engel teşkil eden durumlar?

Araç muayene süresi geçen bir araç satışı yapılabilir mi?

Vergi, trafik, ogs, kgs vb. borç veya cezalar araç muayene yapılmasına engel teşkil eder mi?

Türktüv rezervasyonu alarak istasyona gitmemenin bir sakıncası var mı?

Araç muayene öncesi sıra alma koşulları, Türktüv randevu erteleme ya da Türktüv randevusu iptal etme şartları neler?

Türktüv ücretsiz rezervasyon nasıl alınır? Telefonla randevu almak için kayıt aşamasında hangi sorulara ne gibi cevaplar gerekir?

Türktüv telefonla randevu Türktüv telefonla randevu almak için Türktüv resmi web sitesine erişerek, çağrı merkezi numarasından sabah 08:00 akşam 20:00 saat aralığında , hafta sonu pazar ve resmi tatiller hariç, araç ruhsatınızı da yanınızda bulundurarak, sizden istemiş oldukları araç plakası , ruhsat belge seri numarası vb. bilgilere cevaplar vererek kendi imkanlarınız ile de uygun bir tarih ve saat aralığına telefonla Tüvturk randevu alabilirsiniz.
Türktüv
Türktüv Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 3.09.2004 tarihi Resmi Gazete Sayısı: 25592 yasa ile ihaleyi alan muayene konusunda tek yetkili kuruluş “Türktüv” şirketi Ulaştırma Bakanlığı denetiminde Türktüv Türkiye genelinde 194 sabit istasyonu, 2 adet motosiklet ve 73 gezici Türktüv araç muayene istasyonunda görevli ortalama 4 bin çalışanı ile her noktada hizmet vererek yılda 6 milyona yakın aracın periyodik ve yola elverişlilik muayene işlemlerini, 1 milyona yakın aracın da egzoz gazı emisyon ölçümü hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Araç muayene de kusurlar tespit edilen araçlara ücretsiz Türktüv tekrarı hakkı verilerek, tespit muayenesi ile birlikte muayene sayısı 10 milyona ulaşmaktadır. Türktüv gezi egzoz muayene istasyonları için menü den egzoz emisyonu ölçümü yapan istasyonlar başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.
Türktüv istasyonlarına gittiğinizde neler yapmalısınız ?
Türktüv araç muayene istasyonlarına gittiğinizde,otoparkta gösterilen yere trafiği aksatmayacak şekilde park ediniz. Türktüv araç kabul işlemleri için müşteri kabul alanına gidiniz. Randevulu iseniz plakanızı girerek bilet makinesinden biletinizi basınız. Müşteri kabul görevlilerinin araç çağırma sıralarını takip ediniz. Türktüv sıranız gelince müşteri kabul görevlisine beraberinizde getirdiğiniz evraklarınızı, kimliğinizi ve aracın ruhsatını teslim ediniz. Aracınızın vergi borcu, ödenmemiş trafik cezası veya OGS borcu olmamalı ve aracın geçerli trafik sigortası olmalıdır. Aksi takdirde işlemlerinize başlanamaz. Türktüv araç muayene ücreti nakit olarak alınır. Kayıt açıldıktan sonra aracınızın çağrılmasını bekleyiniz. Ön ve arka koltuktaki emniyet kemerlerini görünür ve takılı şekilde bırakınız. Araçlarda bulundurulması zorunlu olan ilk yardım çantası, üçgen reflektörler ve yangın tüpü gibi ekipmanları teknisyenin görebileceği şekilde bulundurunuz. Değerli eşyalarınızı Türktüv araç muayene öncesinde araçta bırakmayınız. Sıranız geldiğinde aracınızı ilgili kanal önünde araç muayene teknisyenine teslim ediniz.Aracınızı görevli personel dışında kimseye teslim etmeyin.Can güvenliğiniz için muayene alanına girmeniz yasaktır.Aracı sadece kayıt esnasında iş emrinde ismi yazan kişinin teslim edebileceğini ve alabileceğini unutmayınız. Aracınızı yaklaşık 15 dakika sonra araç muayene istasyonları kanal çıkış kapısından alabilirsiniz. Türktüv Teknisyenlerinin sonuç raporu konusundaki açıklamalarını dikkatlice dinleyiniz. Muayene raporunuzu ve diğer evraklarınızın tamamını kontrol ederek teslim almayı unutmayınız. Raporunda yazan aracınızın kilometresini kontrol ediniz. Aracınız muayeneden kalırsa en geç 1 ay içinde aynı istasyonda ücretsiz tekrara gidilmesi gerekir. Güvenliğiniz için araç muayene kusurları en kısa sürede gidererek bu işlemi tamamlayınız.
Türktüv araç muayene istasyonlarında araç kontrolleri yaptırabilmek için gitmeden önce aracın plakasına ait vergi borcu yada trafik para cezası olmaması gerekmekte, eğer borç var ise bu borcun ödenmesi gerekmektedir. Türktüv araç muayene istasyonlarında vergi borcu yada trafik ceza borcu ödenmez. Başvuru yaptığınızda bunları daha kapsamlı bir şeklide sizlere aktarmaktayız.
Google arama sonuçlarında “Türktüv” “Türktüv randevu” “araç muayene randevu” türktüv, Türktüv telefonla randevu, Türktüv telefon numarası” vb. binlerce konum ve kelimede bize ulaşabilirsiniz.
Türktüv araç tesisleriyle yetkisi bulunan tek kuruluştur. Türktüv araç muayene için işlemleri yaptırılacak istasyon sadece randevulu çalışıyorsa istasyona gitmeden önce araç muayene sırası almak gerekmekte olup öncelikli araçlara telefonla rendevu zorunlu olmayıp araç eğer şahıs aracıysa bu aracı götürecek kişi araç sahibiyse kişinin kendi aracını yaptırmasında herhangi bir engel yoktur. Türktüv randevu alma hizmeti veriyoruz sizin adınıza Türkiye genelindeki bütün istasyonlara telefonla araç muayene alıyoruz. İstasyonlara randevu günü randevu saatinden kısa bir süre önce giderek işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir. İstasyonlara saatinizi 15 dakika gecikme durumunda araç muayene sistemi tarafından iptal edilecektir. Güncel olmayan haber, rehber, portal, sosyal medya hesapları, #Türktüv #Türktüvrandevu #araçmuayene #Türktüvtelefonlarandevu hashtag bağlantılarında haberler bilmediğiniz reklam ve arama motorlarında çıkan web sitelerine dikkat ediniz.
Yanlış bilgi sahibi olarak hem zaman kaybederek boşuna masraf etmiş olursunuz.
Türktüv Şehitkamil ilçesinde 10 Şubat’ta açılan yeni istasyon ile Gaziantep’teki sabit araç muayene istasyonu sayısını 4’e çıkardı.
Türktüv Gemerek ilçesinde açılan yeni istasyon ile Sivas’taki sabit araç muayene istasyonu sayısını üçe çıkardı.
Türktüv randevu erteleme, sorun bildirme, ücret iadesi, şikayet bildirimi vb. talepleriniz için lütfen sayfadaki iletişim formunu doldurunuz.

TürkTüv

TürkTüv Nedir

TürkTüv Randevu

TürkTüv Randevu Alma

Türktüv